НАСКІЛЬКИ МАЛЕНЬКИММОЖЕ БУТИ ВАШ УМИВАЛЬНИК?
Не випадково проєкція, тобто глибина, на яку відступає від стіни підлоговий умивальник, з часом узвичаїлася приблизно на позначці 48 сантиметрів. Не лише керамічні прилади, але й відповідні меблеві шафи і навіть змішувачі, як правило, завбачливо проєктують під цей розмір.
Як і чимало інших речей, якими ми користуємося щодня, ці елементи були стандартизовані внаслідок розвитку індустріальних технологій. У минулому умивальники були значно більшими, але згодом позначилась тенденція до їхньої мінімізації. Звичайно ж, квартири та ванні кімнати і гостьові туалети в них з часу також ставали меншими. Втім цей мінімалістський тренд не зупинився на 48 сантиметрах: на цей час вже створена чимала кількість міні-рукомийників із проєкцією 37 або навіть 25 сантиметрів, які спеціально розроблені для невеликих гостьових туалетів.
ГОЛЛАНДСЬКІ ВПОДОБАННЯ
Те, що вважається прийнятним, цілковито зумовлено поглядами спостерігача – і знайомство з Нідерландами свідчить, що вподобання жителів країни можуть здаватись вельми дивними. Це нація, яка практично одержима невеликими формами, що не відразу зрозуміло, з огляду на середній зріст населення Нідерландів. Фактично немає жодних визначених «фізичними» чинниками причин, чому голландці мали б віддавати перевагу цій традиції, яка насправді зумовлена (архітектурною) спадщиною.
ПИТАННЯ ГАРМОНІЇ
Традиції чи щось інше – які ж чинники треба враховувати, якщо ви хочете обладнати гостьовий туалет невеликим, проте бездоганним умивальником?
- Коли йдеться про конструкцію умивальника, ви маєте вибрати найбільший із тих, що дозволяє обмежений простір. У цьому сегменті виробів часто зустрічаються асиметричні конструкції зі зміщеним вбік розташуванням крана. Це забезпечує максимальне використання умивальника, а також залишає певний простір для поверхні полиці.
- Звісно, умивальник також має бути досить глибоким, щоб дати змогу користувачеві тримати обидві руки під струменем води. «Імітаційне» миття рук у різних моделях умивальників в одному з наших салонів допоможе вам знайти свою ідеальну глибину.
- Розмір крана: водночас, вам варто придивитися і до умивальника, і до крана, і, зокрема, до того місця, де струмінь води потрапляє на кераміку. Виробники кранів часто пропонують менші за стандартні крани в асортименті продукції, розробленої спеціально для гостьових туалетів. Навіть маленький умивальник може бути дуже привабливим, якщо він оснащений краном відповідного розміру.
У вузькій ванній кімнаті або маленькому гостьовому туалеті умивальник не повинен займати занадто багато місця, але при цьому бути практичним і привабливим. Отже, як ви це зробите? Ці поради допоможуть вам:
1. Умивальник стандартного розміру має виступ (глибину) 55 сантиметрів. Глибина раковини для рук зазвичай становить 45 сантиметрів. Але у вузьких або маленьких ванних кімнатах часто не так багато місця. Ось тут і вступають у гру більш вузькі умивальники. Зараз існує велика кількість міні-умивальників з виступом від 20 до 25 сантиметрів. Хорошою ідеєю може стати компактний умивальник із серії для ванн Geberit Xeno², iCon, Smyle or Selnova Compact.
2. Взаємодія між керамічними виробами та меблями справді змінює ванну кімнату. Якщо мова йде про невеликі приміщення, то умивальник доцільно дивитися в поєднанні з іншими предметами інтер'єру. За допомогою онлайн-планувальника ванної кімнати від Geberit ви можете спроектувати власну ванну кімнату або гостьовий туалет відповідно до розмірів і деталей.
3. Розумний дизайн: умивальники доступні не тільки в різних розмірах, але й у широкому діапазоні різноманітних позачасових дизайнів. Будь то кутовий, овальний або круглий, з вертикальним або горизонтальним зливом: різні варіанти доречні в залежності від приміщення. В обмеженому просторі практичні невеликі раковини для рук із компактним зливом. Вони сконструйовані таким чином, що їх можна комбінувати з вузькою тумбою під умивальник або умивальником, що забезпечує якомога більше місця для зберігання.
4. Спеціальні кутові рішення дозволяють використовувати невеликі умивальники в гостьових туалетах зі складним плануванням. У Geberit серія iCon ідеально підходить для встановлення в таких випадках.
5. Форма умивальника: маленький умивальник завжди означає втрату простору, оскільки на керамічному виробі менше полиць. Однак, залежно від форми умивальника, можна отримати максимум простору. Якщо вибрати асиметричну форму умивальника з краном, прикріпленим збоку, на керамічному виробі залишиться достатньо місця для повсякденних речей у ванній кімнаті.
6. Важлива функціональність. Навіть з невеликими умивальниками має бути достатньо місця, щоб повністю тримати руки під водою. Ось чому важливо не недооцінювати значення глибини умивальника.
7. Ви також можете заощадити місце за допомогою змішувачів, наприклад, змонтованих на стіні. Завжди доцільно дивитися на крани в поєднанні з умивальником. Виробники змішувачів часто пропонують більш короткі моделі, призначені для використання в гостьових туалетах у маленьких ванних кімнатах.