Оптимальна монтажна висота

Монтажна висота елементів ванної кімнати важлива для всіх без винятку

Ніщо так не засмучує, як умивальник, встановлений занизько. Нахилятись над ним щодня нагадує про те, що під час планування ванної кімнати проґавили важливий аспект: монтажну висоту.

Постає питання, на якій висоті потрібно встановлювати умивальник, унітаз або дзеркальну шафу? Відповідь дуже проста: все залежить від обставин. А саме від того, чи людина має високий або невисокий зріст, у хорошій вона фізичній формі або з порушенням опорно-рухових функцій. Людям зростом близько 176 см немає про що турбуватися. Їм вигідні прописані стандарти щодо монтажної висоти. Але якщо зріст вищий, то, наприклад, для умивальника висота у 80 см явно замала. Також може бути занизькою стандартна для унітаза висота 40 см. Так людині прийдеться сидіти не в нормальній позі, а скоріше навпочіпки. З погляду анатомії це навіть краще, але ж вставати буде важко.

Зазвичай сантехніки монтують унітази, умивальники та інші елементи на стандартній висоті. Якщо є якісь нюанси, це слід заздалегідь обговорити з монтажною або проектною організацією та укласти обов’язкову для виконання угоду. Крім того, рекомендуємо нагадати про неї вповноваженим сантехнікам незадовго до монтажу.

Так прописано в стандарті

Кожна людина індивідуальна, і оптимальна монтажна висота може різнитися. Якщо немає інших побажань, сантехніки встановлюють елементи ванної кімнати відповідно до стандарту.

 • Дзеркало або дзеркальна шафа
  Від 100 до 180 см. Тут питання в тому, чи зможуть люди з інвалідністю зручно користуватися таким дзеркалом.
 • Умивальник
  80 см (стандарт); рекомендація Geberit: 85 см
 • Вішаки
  110 см
 • Унітаз
  40 см (стандарт); рекомендація Geberit: 45 см

Вироби для ванних кімнат

ЗАВЖДИ БУДЬТЕ В КУРСІ

Чотири картинки з секції "Історії Geberit"

Для підписки на наш інформаційний бюлетень залиште, будь ласка, заявку на пошту
geberit.ua@geberit.com

Яка ванна кімната підходить саме вам?

Але які саме ваші потреби? Важливий для вас простір, чистота чи дизайн? Чи хотіли б Ви надати перевагу зручності чи додатковому рівню комфорту, який може запропонувати, наприклад, унітаз Geberit AquaClean? Або ви віддаєте перевагу універсальному дизайну? Незалежно від ваших потреб, ми спрощуємо ваш розпорядок дня за допомогою наших розумних рішень для ванних кімнат.

Більше місця у ванній кімнаті
Ванна кімната у якій легко прибирати
Більше функціонального дизайну у ванній кімнаті
Більше комфорту у ванній кімнаті
Більша доступність ванної кімнати
Більше зручності в користуванні ванною кімнатою