ПРОЄКТУВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВАННИХ КІМНАТ

Carsten Wraae Jensen з архітектурної фірми Bjerg Arkitektur A/S

У межах міжнародного конкурсу Geberit 6х6 шість європейських архітекторів розробили дизайн ванних кімнат площею 6 м². Переможцем стало данське архітектурне бюро Bjerg Arkitektur із проєктом «Serenity».

Сильною стороною данського проєкту є відчуття спокою та безтурботності, які він створює для користувачів ванної кімнати. «Ми застосовуємо деревину – живий матеріал, який не залишає байдужими. Ванна кімната – одне з небагатьох приміщень, де, зачинивши двері, ми можемо побути на самоті. Тут ви маєте відчути справжнє розслаблення», – говорить Карстен Врае Єнсен, керівник проєкту та архітектор компанії Bjerg Arkitektur. Відповідь на запитання «Як оформити маленьку ванну кімнату» проста: якомога функціональніше.

МІСЦЕ ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ

Наявність шухлядок та полиць для банних аксесуарів – важлива умова функціональності ванної кімнати. Для фахівців з дизайну місце для вмивання є головною відправною точкою під час проєктування простору ванно. Саме тут ухвалюються рішення про те, скільки додаткових місць для зберігання усіляких дрібниць потрібно запланувати. Умивальники з тумбою – практичне рішення, адже вони забезпечують місце для зберігання в наявному просторі.

«Коли ви входите до ванної кімнати, речі, які ви зберігаєте у ванній, не мають впадати в очі. Натомість постарайтеся знайти систему, що забезпечить можливість приховати повсякденні предмети», – пояснює Карстен Врае Єнсен. Отже, простір для зберігання дає змогу розмістити усі речі, які регулярно потрібні у ванній кімнаті, не поступаючись затишком у ній.

СВІТЛО Й ПРОСТІР

Карстен Врае Єнсен додає: «Ми хотіли створити кімнату, яка була б водночас екологічною та функціональною. Ми не хотіли наповнювати її предметами, які просто красиві. Вони мали бути ще й практичними». Тому дуже важливою була яскрава атмосфера з використанням матеріалів світлого тону та вбудованого в дзеркало підсвічування. Завдяки цьому кімната видається більшою і просторішою.

ПРИЄМНІСТЬ ВІДЧУТТІВ

Поряд із функціональністю вагомим аспектом дизайну ванної кімнати є простота прибирання. У цьому важливу роль відіграють просторі поверхні, гарне освітлення, а також матеріали, що легко миються. Тому не дивно, що перемогу здобув проєкт «Serenity», який орієнтовано на прості вироби, що легко очищуються, мають елегантний вигляд і не потребують складного догляду завдяки їхній однорідній поверхні.

П’ять порад щодо дизайну маленьких ванних кімнат

1. Складіть план приміщення: Здається, що ваші бажання набагато перевищують наявний простір? Для початку потрібно скласти список та розставити пріоритети. До кожного бажання знайдеться своє рішення. Рекомендується використовувати умивальники з тумбами та підвісні тумби. Адже вони забезпечать більше потрібного простору.

2. Кілька висувних шухляд: Залежно від ваших побажань та конструктивних можливостей кімнати можна встановити тумби для умивальника з кількома висувними шухлядами.

3. Зберігайте гнучкість: За допомогою ящиків-органайзерів можна індивідуально організувати простір ванної кімнати. Система розміщення банних аксесуарів має бути максимально гнучкою, оскільки з часом ваші потреби можуть змінюватись.

4. Використовуйте дзеркальну шафу: Дзеркальні шафи об’єднують дві функції в одному виробі: слугують місцем для зберігання речейта освітлюють. Як опція існують дзеркальні шафи, які можна встановити в стіну і зробити ванну ще просторішою.

5. Думайте про майбутнє: «Суцільнокрійність» дизайну ванної кімнати забезпечить безбар’єрний доступ до всіх зон. Душові поверхні, вирівняні по підлозі, мають сучасний вигляд і водночас створюють максимум комфорту.

Вироби для ванних кімнат

ЗАВЖДИ БУДЬТЕ В КУРСІ

Чотири картинки з секції "Історії Geberit"

Для підписки на наш інформаційний бюлетень залиште, будь ласка, заявку на пошту
geberit.ua@geberit.com

Яка ванна кімната підходить саме вам?

Але які саме ваші потреби? Важливий для вас простір, чистота чи дизайн? Чи хотіли б Ви надати перевагу зручності чи додатковому рівню комфорту, який може запропонувати, наприклад, унітаз Geberit AquaClean? Або ви віддаєте перевагу універсальному дизайну? Незалежно від ваших потреб, ми спрощуємо ваш розпорядок дня за допомогою наших розумних рішень для ванних кімнат.

Більше місця у ванній кімнаті
Ванна кімната у якій легко прибирати
Більше функціонального дизайну у ванній кімнаті
Більше комфорту у ванній кімнаті
Більша доступність ванної кімнати
Більше зручності в користуванні ванною кімнатою