Натхнення та ідеїДля плану ванної кімнати
Планування ідеальної ванної кімнати для всіх здається простим і логічним, але на практиці виявляється складним завданням. Це пов’язано із широким розмаїттям потреб користувачів. Наприклад, до облаштування вбиральні для родини або людини з порушенням рухових функцій чи оздоровчої або дуже маленької ванної кімнати висуваються абсолютно різні вимоги. Водночас форма та розмір ванної кімнати є спільним вирішальним фактором під час планування.
Чому план ванної кімнати важливо враховувати під час проєктування?
План ванної кімнати визначає основні умови її проєкту. Це стосується не лише естетичних аспектів, важливих для добробуту, але й функціональних:
- Як розташувати різні сантехнічні прилади, як-от ванна, душ, умивальник та унітаз?
- Як забезпечити достатню свободу пересування між приладами?
- І як облаштувати достатньо місця для зберігання у ванній кімнаті?
Коли ви знайдете відповіді на ці запитання, вам більше ніщо не заважатиме використовувати ванну кімнату з максимальним комфортом.
Поширені плани ванних кімнат та їхні можливості
Ванна кімната мрії для кожного! Це просто, якщо у вас достатньо місця. Приклади будинків у глянцевих журналах часто демонструють безпрецедентну кількість вільного місця. Проте в реальності ситуація зазвичай інакша. Або план уже складений, або розташування приладів у ванній кімнаті змінити не можна. З огляду на це, пропонуємо кілька варіантів і можливостей для приміщень різного розміру, які можна знайти нижче.
Від 2 до 6 м² — оптимальне використання невеликих за площею ванних кімнат
Чим обмеженіший простір, тим менше свободи в дизайні. Це стосується, наприклад, ванної кімнати площею 4 м² із душовою кабіною. А розумний дизайн приміщення має тут особливе значення і повинен керуватися принципом зведення функціональних елементів до мінімуму. Наприклад, можна розташувати такі прилади, як зливний бачок і сифон, за стіною. А використання компактної шафки під умивальник також дає змогу отримати додатковий простір для зберігання.
У невеликих ванних кімнатах керамічні прилади, як-от умивальник і унітаз, мають бути якомога вужчими.
Крім того, для невеликих за площею ванних кімнат слід звертати увагу на розмір плитки, і плитка великих розмірів стане найкращим варіантом. Завдяки меншій кількості швів структура стін стає рівномірнішою, а ванна кімната виглядає більшою.Світлі теплі кольори та оптимальне освітленнятакож відіграють певну роль — особливо у ванних кімнатах без вікон.
Ідеї для плану вузької ванної кімнати
До планування вузьких ванних кімнат застосовуються ті ж вимоги, що й до планування невеликих ванних кімнат. Якщо необхідно встановити ванну, рекомендується розмістити її по ширині кімнати. У цьому разі ширина приміщення має становити принаймні 170 см — довжина стандартної ванни.
Вибираючи місце розташування унітаза, бажано уникати його розміщення навпроти дверей, щоб забезпечити оптимальний рівень приватності.
Сводоба руху в ванні середніх розмірів
Ванні кімнати середнього розміру мають площу приблизно від 7 до 19 м². На відміну від маленьких ванних кімнат, тут питання не в тому, чи варто встановлювати душ або ванну, а в тому, чи достатньо місця для обох сантехнічних приладів. Яким би не було рішення, у ванних кімнатах середнього розміру слід враховувати простір для переміщення. Це стосується відстані між санітарними установками, відстані до стіни або вільного простору перед умивальником чи туалетом.
Тут важливо, щоб простір для переміщення між сантехнічними виробами не перекривався. З точки зору планування, розрізняють два основних принципи – дизайн із сантехнікою вздовж стіни або повністю відкритий дизайн. Однак розташування сантехнічних каналів може мати вирішальне значення, і його також слід враховувати при розміщенні сантехнічних виробів.
20 М² І БІЛЬШЕ – ВИКОРИСТАННЯ ВАРІАНТІВ ДЛЯ ВЕЛИКИХ ВАННИХ КІМНАТ
Кожен, у кого площа ванної кімнати не менше 20 м², може створити ванну кімнату своєї мрії. Коли справа доходить до дизайнерських можливостей тут просто немає меж.
Навіть сауну можна розглядати. Або як щодо окремо стоячої ванни, розташованої таким чином, щоб насолоджуватись видом через панорамні вікна?
Безперечно, повне використання наявного простору є найкращим способом створити власну оазу благополуччя.
НЕЗВИЧАЙНІ ПЛАНУВАННЯ У ВАННІЙ – ПРАВИЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ КУТІВ І НІШ
Кути та ніші можуть допомогти покращити ванну різними способами. Залежно від розміру ніші очевидним рішенням є установка душової кабіни або туалету. Це оптимально використовує доступний простір і автоматично створює природне відчуття приватності.
Ніші також є ідеальним варіантом для зберігання речей, їх можна обладнати полицями або шухлядами. Їх також можна використовувати для демонстрації аксесуарів або декоративних елементів.
ПОРАДИ ДЛЯ ВАННИХ КІМНАТ НА МАНСАРДІ або горищі
Якщо ви плануєте ванну кімнату в приміщенні з ухилом даху, то слід дотримуватися кількох особливих моментів.
Для ванної кімнати кут нахилу даху повинен бути не менше 35°, а висота приміщення, необхідна людині для вертикального стояння, становить два метри. Особливо це слід враховувати при установці душової кабіни. Якщо замість неї планується ванна, то рекомендується перевірити несучу здатність підлоги за вагою заповненої ванни.
Крім того, перед встановленням умивальника та унітазу слід забезпечити вологостійке облицювання стін і ущільнення підлоги.
Використовуйте інструменти для натхнення
За допомогою інструменту Mix&Match від Geberit можна підібрати умивальник, шафки до нього та дзеркало залежно від Ваших вподобань, запиту та розміру ванної кімнати.
Лише декілька хвилин можна легко візуалізувати свої ідеї та побажання.
Рішення Geberit для планування ванної кімнати
Мало хто з нас може похвалитися достатньою кількістю місця у ванній кімнаті. У середньому, ванна кімната має площу від 2,5 до 3,5 м².
Компактні меблі та немасивні керамічні прилади від Geberit стануть оптимальним рішенням для цих розмірів. В асортимент продукції також входять відповідні рішення для душу й симпатичні ванни та зливи для будь-якого планування ванної кімнати.