З ким цього не буває: посеред ночі повний сечовий міхур дає про себе знати й пробуджує від глибокого сну. Відвідування туалету не уникнути. Слабкі джерела світла допоможуть знайти туалет навіть у темряві, тому що незважаючи на таке нічне турбування тіло все ще перебуває в напівсонному стані. Насамперед це пов’язано з вивільненням мелатоніну. Гормон, який сприяє сну, відповідає за те, що наше тіло вночі переходить у режим сну майже автоматично.
Здоровий сон — велике благо. Ті, кому його бракує, навряд чи протягом дня будуть працездатними на сто відсотків. Щоб ваш внутрішній годинник не збився з ритму через відвідування туалету й ви могли якомога швидше повернутися до заслуженого сну, слід врахувати наведені нижче моменти.
- Яскраве світло може порушити роботу біологічного годинника та знизити вироблення мелатоніну. Тому, якщо можливо, не вмикайте світло на шляху до туалету або користуйтеся нічним освітленням із функцією плавного регулювання яскравості.
- Уникайте світла з високим вмістом синьої складової. Вона перешкоджає виробленню мелатоніну (який потрібен, щоб легко повернутися до сну), і тоді організм отримує сигнал: ніч проминула!
- У ванній кімнаті покладайтеся на світлові орієнтири з датчиками руху, які показуватимуть вам шлях до туалету, коли ви ввійдете в кімнату. Світло, яке випромінюють такі джерела, зазвичай бліде та слабке. Лише саме необхідне місце — туалет — буде мінімально освітлене.