Відведення місця
Яке б рішення ви не прийняли, оптимізація простору важлива за будь-яких обставин. Пральна машина має право на існування у ванній кімнаті, якщо всі інші предмети щоденного користування будуть зберігатися в дзеркальній шафі або в інших легкодоступних шафах. Бо діяльність під час прання має побічні ефекти, як-от присутність додаткових пляшок, коробок й кошика для білизни. Всі вони також потребують свого постійного місця, щоб не створювати безлад у ванній кімнаті.
Ідеальне місце
Передусім потрібно вирішити питання щодо ідеального місця для розміщення пральної машини. У ванній кімнаті вже є необхідні під’єднання води. І вони також забезпечують простір для маневру: за словами Урса Бонзака (менеджера продукту в компанії Geberit), який знає все про підключення обладнання, з’єднувальні шланги для водопостачання можуть бути до двох метрів завдовжки. Крім того, необхідно забезпечити підключення до системи каналізації та джерела електроживлення. А тепер? Тепер переходимо до під’єднання. «Той, хто під час будівництва розглядав варіант, що пральну машину колись можна буде розмістити у ванній кімнаті, тому що квартира може здаватися в оренду, впевнено виграє», — підкреслює Урс Бонзак. — У цьому разі під’єднання вже можна підготувати, що, безумовно, є найкращим рішенням».
Допомога сантехніка
Але що робити, якщо це не спало на думку? «Завжди можлива імпровізація, — каже фахівець Урс Бонзак, — але з нею зростає ризик від води й водночас втрачається певна частка комфорту». Тут допоможе сантехнік, який забезпечить надійний подальший монтаж. «Сифон умивальника можна замінити на модель із фіксованим з’єднанням для каналізаційного трубопроводу. Для системи водопостачання сантехнік може вставити коліно в штуцер холодної води на умивальнику, щоб у пральну машину завжди й гарантовано надходила вода», — пояснює Урс Бонзак.