Справжній комфорт
Ви скажете, що ванна кімната з душем є тепер звичним явищем. Так, це правда. У багатьох частинах світу так і є. Але ще в середині XIX століття люди відвідували громадські пральні та лазні, щоб подбати про особисту гігієну. І навіть наші бабусі й дідусі пам’ятають, як це було, коли вся родина збиралася в суботу ввечері, щоб по черзі помитися в діжці для купання, розміщеній на кухні. Лише в середині XX століття ванна кімната стала самостійним приміщенням у житловій зоні. У 50-х роках зовнішній вигляд ванної кімнати мав другорядне значення — основна увага приділялася функції щоденного миття. Ванні кімнати були невеликими, і основним завданням було збереження особистого простору. Лише у 2000-х роках, коли з’явилося нове відчуття тіла, ванна кімната стала відкритішим і часто просторішим приміщенням без матових душових кабінок і перегородок.
Для здоров’я важливе те, що має цілющий вплив
Сьогодні, в епоху яскраво вираженого культу тіла, ми проводимо дедалі більше часу у ванній кімнаті й створюємо особисті ритуали для гарного самопочуття й догляду. За даними дослідження, проведеного Товариством споживчих досліджень, 41 % опитаних відповіли, що ванна кімната є для них важливим місцем для усамітнення. Для 70 % опитаних визначну роль відіграє релаксація. Зараз зростає кількість оздоровчих душів, ароматичних програм і спеціальних світлових ефектів, а також звукового та розважального обладнання. Інші дані дослідження свідчать, що 70 % людей віком старше 55 років, зокрема, мають таку думку: «Особиста гігієна є важливою передумовою того, щоб почуватися молодше».
У ванній кімнаті й очам є на що подивитися
Для всіх, хто хоче створити у ванній кімнаті ідеальне відчуття комфорту, діє таке правило: дизайн, матеріали, облаштування приміщення й меблі, а також гармонійне освітлення мають вирішальне значення. Лише високоякісне обладнання в поєднанні з індивідуальними ритуалами догляду за тілом створюють ідеальну атмосферу й місце, яке надихає на творчі ідеї в процесі розслаблення.