Ванна кімната як місце для усамітнення | Geberit.ua

Ванна кімната колись і тепер

Ви сприймаєте душ як короткий відпочинок? Як мить, яка належить лише вам, щоб задовольнити потреби душі й тіла?

Кожному з нас важливо іноді побути на самоті. А де ж взяти для цього час у наші дні? Правильно! У ванній кімнаті — під душем. Коли теплий потік повільно й лоскотливо стікає по шкірі, а м’який струмінь води масажує голову, можна зітхнути з полегшенням. Після цього почуваєш себе не лише чистим, а й розслабленим. А тоді й повертається відчуття комфорту та впевненості.

Але вода не завжди була синонімом чистоти й релаксації. У XVII й на початку XVIII століття на миття з водою накладали табу, тому що волога вважалася носієм і збудником хвороб, щойно вона потрапляла на шкіру.

Дитина миється в діжці для купання
Чоловік релаксує у ванні

Справжній комфорт

Ви скажете, що ванна кімната з душем є тепер звичним явищем. Так, це правда. У багатьох частинах світу так і є. Але ще в середині XIX століття люди відвідували громадські пральні та лазні, щоб подбати про особисту гігієну. І навіть наші бабусі й дідусі пам’ятають, як це було, коли вся родина збиралася в суботу ввечері, щоб по черзі помитися в діжці для купання, розміщеній на кухні. Лише в середині XX століття ванна кімната стала самостійним приміщенням у житловій зоні. У 50-х роках зовнішній вигляд ванної кімнати мав другорядне значення — основна увага приділялася функції щоденного миття. Ванні кімнати були невеликими, і основним завданням було збереження особистого простору. Лише у 2000-х роках, коли з’явилося нове відчуття тіла, ванна кімната стала відкритішим і часто просторішим приміщенням без матових душових кабінок і перегородок.

Для здоров’я важливе те, що має цілющий вплив

Сьогодні, в епоху яскраво вираженого культу тіла, ми проводимо дедалі більше часу у ванній кімнаті й створюємо особисті ритуали для гарного самопочуття й догляду. За даними дослідження, проведеного Товариством споживчих досліджень, 41 % опитаних відповіли, що ванна кімната є для них важливим місцем для усамітнення. Для 70 % опитаних визначну роль відіграє релаксація. Зараз зростає кількість оздоровчих душів, ароматичних програм і спеціальних світлових ефектів, а також звукового та розважального обладнання. Інші дані дослідження свідчать, що 70 % людей віком старше 55 років, зокрема, мають таку думку: «Особиста гігієна є важливою передумовою того, щоб почуватися молодше».

У ванній кімнаті й очам є на що подивитися

Для всіх, хто хоче створити у ванній кімнаті ідеальне відчуття комфорту, діє таке правило: дизайн, матеріали, облаштування приміщення й меблі, а також гармонійне освітлення мають вирішальне значення. Лише високоякісне обладнання в поєднанні з індивідуальними ритуалами догляду за тілом створюють ідеальну атмосферу й місце, яке надихає на творчі ідеї в процесі розслаблення.

Вироби для ванних кімнат

Завжди будьте в курсі

Чотири зображення до розділу «Історії Geberit»

Для підписки на наш інформаційний бюлетень залиште, будь ласка, заявку на пошту
geberit.ua@geberit.com

Яка ванна кімната підходить саме вам?

Але які саме ваші потреби? Важливий для вас простір, чистота чи дизайн? Чи хотіли б Ви надати перевагу зручності чи додатковому рівню комфорту, який може запропонувати, наприклад, унітаз Geberit AquaClean? Або ви віддаєте перевагу універсальному дизайну? Незалежно від ваших потреб, ми спрощуємо ваш розпорядок дня за допомогою наших розумних рішень для ванних кімнат.

Більше місця у ванній кімнаті
Ванна кімната у якій легко прибирати
Більше функціонального дизайну у ванній кімнаті
Більше комфорту у ванній кімнаті
Більша доступність ванної кімнати
Більше зручності в користуванні ванною кімнатою