Заощаджувати воду стало легше

Вода — дорогоцінний ресурс, і раціональне її використання значно зменшує фінансові витрати. До того ж від цього виграє довкілля, оскільки завдяки дбайливому ставленню ми заощаджуємо енергію, необхідну для підготовки питної води, транспортування й видалення стічних вод.

У домашніх господарствах західних країн більше половини води використовується у ванній кімнаті. Саме тому тут часто приділяють увагу особливо дбайливому ставленню. Найбільша економія коштів, безумовно, полягає в подвійному змиві та функції зупинки змивання в туалеті.

Вода — це дорогоцінний ресурс, який потрібно використовувати ощадно у ванній кімнаті

Заощадження води під час змиву унітаза

Якщо раніше на змивання витрачалося приблизно 12 літрів води, то введення функції зупинки змивання, а потім і подвійного змиву призвело до значної економії. Модельні розрахунки показують, що завдяки всім застосуванням подвійного змиву та належним чином обладнаним змивним бачкам, які почали встановлювати з 1998 року, на сьогодні було заощаджено близько 28 100 мільйонів кубометрів води порівняно з традиційними системами змивання. Лише 2018 року економія становила 2880 мільйонів кубометрів. Це більше половини від тієї кількості, яку всі німецькі домогосподарства споживають за один рік.

Заощадження води розпочинається з невеликих масштабів

Завдяки належним діям кожна людина може заощадити значну кількість води. Наприклад, щоб прийняти душ, потрібно приблизно на 80 літрів менше води, ніж для купання у ванні. Якщо вимкнути кран під час намилювання або не давати текти воді постійно, поки ви миєте руки чи чистите зуби можна також витратити значно меншу її кількість.

Крім того, раціонально встановити водозберігаючі душові лійки з обмежувачами витрати й економічними регуляторами струменя води у крані.

Ефективно заощаджувати воду у ванній кімнаті просто — потрібно лише трохи більше уваги та встановити відповідні сантехнічні вироби.