ГАРНЕ ОСВІТЛЕННЯ У ВАННІЙ КІМНАТІ ПЛАНУВАННЯ ІДЕАЛЬНОГО ОСВІТЛЕННЯ

Ванна кімната – перше, що ви відвідуєте вранці і останнє – ввечері перед сном. Ванна кімната з домашньою атмосферою – найкращий спосіб розпочати вихідний день з гарного настрою і завершити його розслаблюючим відпочинком. Гармонійне освітлення у ванній кімнаті відіграє важливу роль. Наш посібник допоможе підібрати правильне освітлення для вашої ванної кімнати.

ЩО ОЗНАЧАЮТЬ КЕЛЬВІН, Ra, ЛЮМЕН І ЛЮКС В ОСВІТЛЕННІ?

Освітлення є важливою частиною дизайну інтер'єру і може мати значний вплив на атмосферу та настрій приміщення. Важливу роль тут відіграють колірна температура, передача кольору, яскравість та освітленість.

Ілюстрація колірної температури з різними значеннями Кельвіна

КОЛІРНА ТЕМПЕРАТУРА (ЗА КЕЛЬВІНОМ) – НАСКІЛЬКИ ТЕПЛИМ ЧИ ХОЛОДНИМ Є СВІТЛО

Колірна температура визначає, як сприймається колір світла. Вона вказує, наскільки теплим або холодним здається світло, і вимірюється в кельвінах (К). Чим вище значення в кельвінах, тим холоднішим здається світло (синюватим). Натомість, нижчі значення кельвінів сприймаються як тепліше світло (жовтувате). Наприклад, звичайні лампочки розжарювання мають колірну температуру близько 2 700 К, тому вони здаються теплішими і мають жовтуватий відтінок. Навпаки, денне світло має колірну температуру від 5 000 до 6 500 К і здається холоднішим із синюватим відтінком.

Різні настрої освітлення у ванній кімнаті з концепцією освітлення Geberit ComfortLight

Загалом, розрізняють різні категорії білого світла:

  • Тепле біле світло має колірну температуру нижче 3300 К і створює тепле, домашнє освітлення. Його часто використовують у житлових приміщеннях, таких як спальні, вітальні або коридори.
  • Нейтральний білий або універсальний білий має колірну температуру від 3300 до 5300 К і створює приємне яскраве світло, яке використовується в робочих приміщеннях, таких як офіси, школи та бібліотеки.
  • Холодний білий, або білий для денного світла має колірну температуру понад 5300 К і генерує холодне блакитнувате світло, яке часто використовується в операційних, лабораторіях, промислових приміщеннях та інших місцях, де потрібна підвищена концентрація та увага.

ПЕРЕДАЧА КОЛЬОРУ (ЗНАЧЕННЯ Ra)

Передача кольору пов'язана з тим, наскільки природно виглядають кольори об'єктів за певних умов освітлення. У ванній кімнаті це особливо важливо, коли ви дивитеся в дзеркало, щоб відобразити природні відтінки шкіри та волосся, а також колір одягу чи макіяжу.

Це представлено значенням Ra, також відомим як ІПК (індекс передачі кольору). За шкалою від 0 до 100 він показує, наскільки точно джерело світла передає кольори об'єктів у порівнянні з природним денним світлом. Чим вище значення, тим ближче передані кольори до оригіналу. Значення Ra 100 відповідає передачі кольору, що досягається природним денним світлом. За нижчих значень Ra кольори виглядають спотвореними або зміненими. Загалом, висока передача кольору допомагає створити природну, приємну атмосферу в приміщенні.

Наша порада: Значення 80 Ra і вище є хорошим орієнтиром для інтер'єрів. У ванній кімнаті рекомендується значення вище 90 Ra для природної передачі відтінків шкіри.

Ілюстрація показує, як світло відбивається від поверхонь і сприймається людським оком

ЯСКРАВІСТЬ (ЛЮМЕН)

Значення люмен (лм) показує, наскільки яскравим є джерело світла. Чим вище значення люмен, тим яскравіше світло.

ОСВІТЛЕНІСТЬ (ЛЮКС)

Освітленість визначає, скільки світла падає на певну поверхню на певній відстані від джерела світла, і вимірюється в люксах (лк). Чим вище значення люкс, тим яскравіше та інтенсивніше освітлення на відповідній поверхні. Значення люкс важливо для того, щоб освітлення в приміщенні було достатньо яскравим і приємним для очей.

Наша порада: На освітленість і яскравість сильно впливають навколишні стіни, їхня текстура і колір. Завжди, коли це можливо, розглядайте світлове рішення в реалістичному контексті з відповідним розміром ванної кімнати, кольором стін і матеріалами, з яких вони виготовлені.

ПОРАДИ ЩОДО ОПТИМАЛЬНОГО ОСВІТЛЕННЯ У ВАННІЙ КІМНАТІ

ПОРАДА 1: ПОЄДНАННЯ ПРЯМОГО І НЕПРЯМОГО ОСВІТЛЕННЯ

Дизайнери інтер'єру намагаються досягти ідеального балансу між прямим і непрямим освітленням у ванній кімнаті.

  • Пряме освітлення: Лампи зі сфокусованим світловим пучком створюють пряме освітлення. Це сприяє утворенню тіней і створює природну яскравість (якщо світло падає зверху). Однак пряме освітлення також створює високі контрасти і, відповідно, несприятливі тіні в деяких випадках.
  • Розсіяне освітлення: Розсіяне освітлення виникає, коли світловий промінь фільтрується або розсіюється екраном або тінню.
  • Непряме освітлення: При непрямому освітленні джерело світла відбивається від предмета або стіни. Як розсіяне, так і непряме освітлення розподіляють світло більш рівномірно, але забезпечують лише тьмяне освітлення, коли використовуються самі по собі.

ПОРАДА 2: КОМБІНУЙТЕ ВІД П'ЯТИ ДО СЕМИ ДЖЕРЕЛ СВІТЛА

Для створення збалансованого освітлення для різних видів діяльності рекомендується комбінація декількох джерел світла. Їх кількість залежить від розміру приміщення, типу та інтенсивності бажаного освітлення, а також індивідуальних вимог.

Шведська дизайнерка інтер'єру Фріда Рамстедт придумала «правило 5-7» щодо освітлення. Вона вважає, що в кожній кімнаті повинно бути від п'яти до семи джерел світла. Дехто рекомендує навіть до дев'яти джерел. Ще одна її порада – використовувати світло з різних категорій.

У ВАННІЙ КІМНАТІ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ КОМБІНАЦІЯ НАСТУПНИХ ТИПІВ ОСВІТЛЕННЯ:

  • Основне світло: Розподіляє світло по всій кімнаті, наприклад, стельові світильники, дзеркало у ванній з підсвічуванням або дзеркальна шафа з підсвічуванням.
  • Меблеве підсвічування: Підкреслює цікаві елементи і створює відчуття атмосфери, наприклад, освітлення відкритих ділянок меблів або освітлення під меблями.
  • Атмосферне світло: Використовується переважно в декоративних цілях, наприклад, точкові світильники, спрямовані на об'єкт, гірлянди або свічки.
  • Освітлення обладнання: Санітарно-технічні вироби з інтегрованими джерелами світла, які пропонують додаткові функції, наприклад, панелі управління з орієнтаційним світлом, яке активується, як тільки хтось наближається до туалету.
На малюнку показано різні освітлені зони у ванній кімнаті з туалетом, умивальником і душем

ДОДАТКОВІ ДЖЕРЕЛА СВІТЛА, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ В ДИЗАЙНІ ВАННОЇ КІМНАТИ:

  • Підсвічування внутрішньої частини меблів, наприклад, підсвічування шухляд
  • Збільшувальне дзеркало з підсвічуванням
  • Індикаторні лампи, що показують стан приладу

У показаній ванній кімнаті приміщення і дзеркальне зображення оптимально освітлені завдяки поєднанню прямих і непрямих джерел світла. Дзеркальна шафа з підсвічуванням використовується як основне освітлення у ванній кімнаті. Також можливе дзеркало у ванній кімнаті з підсвічуванням. Підсвічування в нішах дзеркальної шафи і душової кабіни елегантно освітлює використовувані простори. Підсвічування на панелі управління та під унітазом і меблями у ванній кімнаті є архітектурною родзинкою, а також сприяють створенню домашньої атмосфери.

РІШЕННЯ GEBERIT ДЛЯ ГАРМОНІЙНОГО ОСВІТЛЕННЯ ВАННОЇ КІМНАТИ

Освітлення для ванних кімнат від Geberit використовує підключені джерела світла для створення гармонійного освітлення та оптимальних умов освітлення відповідно до різних вимог. Вироби для ванної кімнати стають джерелом світла, яке можна пристосувати до вашого розпорядку дня.

ПЕРЕВАГИ КОНЦЕПЦІЇ ОСВІТЛЕННЯ GEBERIT COMFORTLIGHT З ПЕРШОГО ПОГЛЯДУ:

  • Сантехніка та меблі для ванної кімнати з Geberit ComfortLight демонструють кімнату та пропонують ідеальне освітлення в будь-який час доби.
  • Регульована яскравість та кольори світла створюють у ванній кімнаті сприятливу атмосферу.
  • Підключеними джерелами світла можна керувати одночасно та ідеально координувати їх роботу одним натисканням кнопки.

ПРИРОДНЕ ОСВІТЛЕННЯ COMFORTLIGHT СТВОРЮЄ ГАРНИЙ НАСТРІЙ

Світло має значний вплив на наше самопочуття. Біле, яскраве світло будить нас, в той час як приглушене, тепле світло має розслаблюючу дію. Сантехнічні вироби та меблі для ванних кімнат з Geberit ComfortLight вражають узгодженням колірної температури та яскравості: при безперервному регулюванні яскраве світло автоматично стає холоднішим, а темне – теплішим. Це створює природні умови освітлення для прийняття ванних процедур і домашню атмосферу в приміщенні.

ВІДКРИЙТЕ ДЛЯ СЕБЕ МОЖЛИВОСТІ GEBERIT COMFORTLIGHT

Чоловік і жінка в ідеально освітленій ванній кімнаті з меблями для ванної Geberit ONE і керамічним приладдям
ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДНИЙ ПУНКТ НА ЗОБРАЖЕННІ ДЛЯ ПЕРЕГЛЯДУ…

НА ЩО СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ОСВІТЛЕННІ ВАННОЇ КІМНАТИ? ПОРАДИ ЕКСПЕРТА

Експерт з освітлення Андреас Янсер у лабораторії світла в штаб-квартирі Geberit у Рапперсвіль-Йона, Швейцарія

Менеджер з продукції та кваліфікований електрик Андреас Янсер відіграв важливу роль у розробці концепції освітлення Geberit ComfortLight. Він та його колега наполегливо працювали над досягненням оптимального освітлення ванної кімнати в лабораторії світла в головному офісі Geberit, яка обладнана рухомими стінами та стелями, керамічними приладами, меблями та скляними перегородками. Тут експерт готовий дати кілька порад щодо освітлення ванних кімнат.

Вироби для ванних кімнат

ЗАВЖДИ БУДЬТЕ В КУРСІ

Чотири картинки з секції "Історії Geberit"

Для підписки на наш інформаційний бюлетень залиште, будь ласка, заявку на пошту
geberit.ua@geberit.com