Варіант 1: Свіже повітря
Відчинення вікна у ванній кімнаті на декілька хвилин зарекомендувало себе як швидке й дієве рішення. Проте з екологічних міркувань та особливо у зимові місяці провітрювати краще короткий час, оскільки, якщо тримати вікна відчиненими, невиправдано витрачається енергія опалення. Утім, зрештою, ванну кімнату рекомендується регулярно провітрювати, щоб запобігти утворенню цвілі через підвищений рівень вологості.
Варіант 2: Вентилятор у ванній кімнаті
Якщо ванна кімната не має вікон, вбудований стандартний вентиляційний пристрій допомагає усунути неприємні запахи та провітрити приміщення після прийняття душу або ванни. Від потужності вентилятора залежить, наскільки швидко відновиться свіже повітря.
Варіант 3: Короткочасне маскування запаху
Один зі способів маскування неприємних запахів у ванній кімнаті – запалити сірник. Сірка, що міститься в ньому, тимчасово маскує запахи, викликані відвідуванням туалету, але не здатна цілком усунути їх. До цієї категорії засобів також належать освіжувачі повітря, кімнатні ароматизатори або ефірні олії. Але з такими засобами завжди є ризик передозувати й отримати зворотний і настільки ж неприємний ефект. Зрештою, кому сподобається заходити в маленьку та тісну ванну кімнату, де тхне так, ніби хтось щойно розпорошив там цілісінький флакон парфумів?
Варіант 4: Сучасні технології
Найбільш інноваційний і ефективний варіант – це модуль видалення запахів, який швидко усуває їх просто в місці їхнього виникнення, перш ніж вони поширяться всім приміщенням. Щось знайоме? Звісно, знайоме! Перебуваючи на кухні, ви інтуїтивно вмикаєте витяжний вентилятор, щойно розпочавши готувати. У ванній кімнаті можливі різні варіанти: від витяжки, вмонтованої в керамічний прилад, до вбудованого модуля на зразок системи фільтрації повітря.