Ванна кімната з похилою стелеюПоради, ідеї, рекомендації

Якщо ви хочете переобладнати мансарду під ванну кімнату, пам’ятайте: те, що виглядає просторим на плані, зазвичай в реальності стає значно складнішим. Низькі стелі й ухил даху кардинально зменшують корисну площу. Саме тому розташувати обладнання у такій ванній доволі складно, але можливо.

5 аспектів, які слід врахувати при плануванні ванної кімнати з похилим дахом

Ванна кімната з похилою стелею

1. Переконайтеся, що ви цілком поінформовані

Можливо, доведеться отримати дозвіл від виконавчих органів на переобладнання мансарди. Необхідно перевірити гідроізоляцію підлоги. Також враховуйте базові вимоги, наприклад вологостійке облицювання стін і герметизацію підлоги.

2. Розрахуйте простір у мансарді

При плануванні важливо знати точну інформацію про наявний простір. Недостатньо лише керуватися планом поверху, адже ви також маєте враховувати ухил даху. Дах повинен мати кут нахилу 35°, щоб із погляду планування було доцільно влаштовувати ванну в мансарді. Щоб стояти прямо й мати достатньо місця для руху, людині потрібен простір (так звана габаритна висота) не менше ніж два метри у висоту та два метри завширшки.

3. Визначте свій бюджет

Ванна кімната в мансарді зазвичай коштує дорожче, оскільки вам, як правило, потрібні спеціальні меблі або специфічний проєкт дизайну. Залежно від умов там цілком може бракувати систем водопостачання й водовідведення, гідроізоляції або джерел світла.

4. Складіть список того, що потрібно для облаштування ванної кімнати

Без чого не обійтися, а чим доведеться пожертвувати (бо не вистачає місця)? Список вимог і побажань допоможе вам врахувати всі моменти.

5. Ознайомтеся із широким асортиментом продукції і варіантами монтажу

Ви можете свідомо зробити акцент на похилій стелі й невеликій висоті приміщення. Надихайтеся завдяки детальній добірці ідей для оформлення ванних кімнат із похилим дахом і ознайомтеся порадами від експертів. Для похилого даху, зокрема, рекомендується також звертати увагу на функціональність при виборі продукції. Зрештою, мало кому сподобається мати недостатньо місця для зберігання або погано ізольоване підведення води.

РОЗУМНЕ ПЛАНУВАННЯ

Щоб використати пропорції приміщення максимально ефективно, необхідно визначитися з укомплектуванням. Вас цікавить повний комплект для ванної кімнати, тобто унітаз, умивальник, душова кабіна та ванна? Чи потрібен вам подвійний умивальник? Душова кабіна чи ванна? І таке інше. Коли ваші потреби визначено, а бюджет — узгоджено, час переходити до оптимального облаштування приміщення. Деякі критерії не обговорюються: душ і дзеркальну шафу над умивальником необхідно розмістити на найвищому рівні; в іншому кінці приміщення має розташовуватись унітаз; усе потрібно зафіксувати під нахилом даху залежно від висоти напівповерху з горищем, тобто найнижчої стіни. Те саме стосується ванни, у якій можна було б полежати. Звісно, варто врахувати не лише вимоги щодо розміщення окремих елементів, а й індивідуальні потреби користувачів, щоб ніхто не міг ударитись об щось головою.

ВИШУКАНІСТЬ У ДЕТАЛЯХ

Поступово всі елементи ванної кімнати вашої мрії опиняться на своєму місці. Але це ще, звісно, не кінець. Тепер потрібно розставити важливі акценти, щоб приміщення перетворилося на справжній пентхаус. Не бійтесь експериментувати! Виклавши суцільну плитку аж до душу на рівні підлоги, ви створите плавний перехід у потрібному напрямку. Оскільки природне світло на горищі часто заслабке, у пригоді стануть світлі кольори. І ще одне: у ванній кімнаті на мансардному поверсі неодмінно будуть ніші (саме вони додають приміщенню особливого шарму). Отже, їх варто використати з розумом. Проте це не означає, що ніші обов’язково мають виконувати практичну функцію. Гарний елемент декору в доречному місці підкреслить вишуканість приміщення.

Планування ванної кімнати з похилим дахом

Ретельне планування критично необхідне для того, щоб витягнути максимум користі з ванної кімнати з похилою стелею. З огляду на це, під час планування заздалегідь поставте собі такі питання:

Яка висота приміщення і як можна використати простір на повну?

Обладнання для ванної кімнати, таке як унітаз або ванна, повинні бути змонтовані так, щоб користувач міг стояти на повний зріст перед ними.

  • Умивальник під похилим дахом. Між головою і стелею має бути щонайменше 40 сантиметрів вільного простору, щоб можна було зручно стояти на повний зріст перед умивальником . Завдяки особливостям освітлення ідеально розташувати його під мансардним вікном.
  • Підвісні унітази під похилими дахами. Щоб зручно стояти біля унітаза, не вдаряючись головою, мінімальна висота від його переднього краю до ухилу даху повинна становити 2 метри.
  • Ванни під похилими дахами. Якщо ванна також використовується для прийняття душу, відстань між підлогою ванни й ухилом даху повинна становити від 2 до 2,20 метрів. Завдяки достатньому простору над головою ви зможете зручно мити голову стоячи. Ванни, змонтовані вздовж ухилу даху, повинні мати мінімальну відстань у 180 сантиметрів до підлоги ванни по стіні. Вдалим варіантом для ванних кімнат із похилою стелею буде окремо стояча ванна. Вона не з’єднана зі стіною, тому таку ванну можна гнучко розташувати в кімнаті.
  • Душові кабіни під похилими дахами. У ванних кімнатах із похилими стелями рекомендується встановлювати душ на рівні підлоги. Над головою має бути щонайменше 20 сантиметрів вільного простору й щонайменше 40 сантиметрів для тропічного душу. Якщо ухил даху замалий, рекомендується також перенести душову кабіну в центр кімнати. За допомогою гіпсокартону душ можна навіть повністю розташувати в кімнаті. Задля економії простору також рекомендується використовувати відкриті душові кабіни або розпашні двері.

Більше порад щодо планування

Рішення Geberitдля великих, маленьких або вузьких ванних кімнат

Ванна кімната Geberit iCon з умивальником і дзеркалом

Умивальники й дзеркальні шафи для ванних кімнат із похилим дахом

Виберіть умивальники й дзеркальні шафи, які одночасно є функціональними й пасують до кріплень і фурнітури в кімнаті. Меблі із сучасним, простим дизайном добре поєднуються між собою.

Дзеркальні шафи з вбудованим освітленням сприяють створенню приємної атмосфери в приміщенні.

Професійний сантехнік або спеціаліст із планування ванних кімнат допоможе вам обрати функціональні й естетично привабливі продукти.

Шість речей, які потрібно врахувати при плануванні ванної кімнати з похилою стелею

Душ без піддона в маленькій ванній кімнаті

Душові кабіни для похилих дахів

При плануванні душових кабін для ванних кімнат із похилими стелями Geberit пропонує практичні, позачасові й інноваційні рішення, які економлять простір. Оскільки висота приміщень з похилим дахом обмежена, вдалою ідеєю буде встановити душ без піддона. Вони ідеально вписуються в інтер’єр кімнати. Скошені або виготовлені на замовлення двері душової кабіни дають оптимально використовувати обмежений простір без шкоди для комфорту.

Щоб забезпечити відкритий дизайн душової зони, можна використати пристінний дренаж у перегородці, куди вода ефективно й надійно стікає без протікання.

Економте простір з унітазом Geberit Monolith

Унітази в мансардах

Під час монтажу унітаза під похилим дахом пам’ятайте, що висота стелі в цьому місці має бути не менше ніж 145–155 см. Під час ремонту розгляньте варіант змивного бачка прихованого монтажу, оскільки тоді його можна заховати за стіною.

За допомогою Geberit Monolith ви можете заощадити простір, створюючи при цьому сучасний, витончений інтер’єр.

Якщо йдеться про підвісні моделі унітазів, це означає, що підлога під ними залишається вільною, а кімната здається більшою. Унітаз-біде, наприклад, Geberit AquaClean Sela забезпечує ще більше комфорту. Він поєднує функції унітаза й біде, економить простір і перетворює ванну кімнату на оазис гарного самопочуття.

Вироби для ванних кімнат

До і після: ремонт маленької ванної кімнати в мансарді з похилою стелею

Тут показано яскравий приклад того, як вузьке, незручне приміщення можна перетворити на сучасну ванну кімнату для всієї родини, незважаючи на похилий дах. Ця відремонтована ванна кімната в невеликій мансарді розміщена в односімейному будинку, збудованому в 1953 році.

Потенціал цієї ванної був використаний на повну завдяки позачасовим умивальникам із шафками Geberit ONE і компактним унітазом-біде Geberit AquaClean зі змивним бачком зовнішнього монтажу Monolith.

Світлі стіни й меблі, а також велика плитка створюють приємну та затишну атмосферу у ванній кімнаті.

Яка ванна кімната підходить саме вам?

Але які саме ваші потреби? Важливий для вас простір, чистота чи дизайн? Чи хотіли б Ви надати перевагу зручності чи додатковому рівню комфорту, який може запропонувати, наприклад, унітаз Geberit AquaClean? Або ви віддаєте перевагу універсальному дизайну? Незалежно від ваших потреб, ми спрощуємо ваш розпорядок дня за допомогою наших розумних рішень для ванних кімнат.

Більше місця у ванній кімнаті
Ванна кімната у якій легко прибирати
Більше функціонального дизайну у ванній кімнаті
Більше комфорту у ванній кімнаті
Більша доступність ванної кімнати
Більше зручності в користуванні ванною кімнатою