ПОКІНЧИМО З ЛЕГІОНЕЛОЮ

Легіонела ─ це бактерія, потрапляння якій до нашого організму ми не радіємо. І оскільки вона поширюється у водогінних трубах, нам корисно стежити за тим, щоб не створювати їй умови для появи і розмноження.

Чи знаєте ви, що мільйони крихітних істот живуть у трубах водогону, глибоко заховані і невидимі людському оку? Серед них – легіонела та інші бактерії, які зустрічаються як у природному середовищі, так і в наших системах питної води. Ідеальні умови для їхнього розмноження – це застійна вода і температура від 25 до 50 °C.

НЕ БІЙТЕСЯ ЛЕГІОНЕЛЛИ

Ілюстрація легіонелли на змішувачі

Один із способів потрапляння легіонели до нашого організму – через краплі води, які ми вдихаємо під час миття в душі. Деякі з бактерій непомітно переносяться дихальними шляхами в легені, де зрештою осідають. Здоровим людям, які не страждають на імунодефіцит, легіонела не може завдати великої шкоди. Але для тих, хто має послаблену імунну систему, це може стати небезпечним.

Щоб не захворіти, у будь-якому будинку насамперед важливо очистити воду в трубах після тривалого простою, якщо водогіном ніхто не користувався протягом декількох місяців. «В трубах питну воду потрібно замінювати вже після 72 годин простою, інакше вона швидко стає раєм для мікробів і бактерій, як-от легіонели, через застій води та за температури від 25 до 45 °C», ─ попереджає Беат Аебі, менеджер продукції Piping Systems International компанії Geberit.

ПОРАДИ БЕАТА, ЯК ЗАПОБІГТИ ПОТРАПЛЯННЮ ЛЕГІОНЕЛЛИ ДО ПИТНОЇ ВОДИ

  • Легіонели гинуть у дуже гарячій воді, вище 50 °C. Отже, слід стежити за температурою вхідного потоку накопичувального водонагрівача і постійно підтримувати її вище ніж 55 °C.
  • Після тривалого періоду відсутності я рекомендую промивати труби гарячої та холодної води у вашому будинку (дачі) впродовж близько двох хвилин. Це стосується, зокрема, кранів і душових насадок. В цей час уникайте відвідування ванної кімнати.
  • Легіонела також може оселитися безпосередньо на самому приладі, яким ви користуєтесь. З огляду на це, не забувайте регулярно видаляти накип із насадок для душу і аераторів на кранах в кухні та у ванній кімнаті. Ви можете просто відкрутити те й інше, занурити їх в будь-який стандартний засіб для видалення накипу і знову встановити на місце після очищення.
  • Водопровідні крани є потенційними місцями скупчення легіонели та інших бактерій. Тому подбайте про демонтаж кранів, які не експлуатуються, приміром у пральні. Крани зовнішнього водопостачання на зиму закривають. Забезпечити відсутність води у відповідних ділянках труб може будь-який сантехнік.
  • Власники котеджів та багатоквартирних будинків повинні регулярно запрошувати спеціалістів із сантехніки для перевірки фільтра побутової води і, якщо необхідно, заміняти його.
  • За наявності гострої проблеми з легіонелами доцільно буде використати тимчасове санітарне промивання, як-от санітарний змив Geberit Rapid. Його можна встановити на потрібну ділянку водогону, щоб повернути систему питної води до її початкового стану без значних витрат напереобладнання.

Дослухаючись до цих порад, ви можете бути впевнені, що легіонелі доведеться нелегко в вашому водогоні питної води. Якщо у вас виникла необхідність застосувати санітарне промивання, не баріться зв’язатися зі своїм сантехніком, щоб отримати подальші рекомендації.

Вироби для ванних кімнат

ЗАВЖДИ БУДЬТЕ В КУРСІ

Ілюстрація чотирьох картинок з циклу "Історії Geberit"

Для підписки на наш інформаційний бюлетень залиште, будь ласка, заявку на пошту
geberit.ua@geberit.com

Яка ванна кімната підходить саме вам?

Але які саме ваші потреби? Важливий для вас простір, чистота чи дизайн? Чи хотіли б Ви надати перевагу зручності чи додатковому рівню комфорту, який може запропонувати, наприклад, унітаз Geberit AquaClean? Або ви віддаєте перевагу універсальному дизайну? Незалежно від ваших потреб, ми спрощуємо ваш розпорядок дня за допомогою наших розумних рішень для ванних кімнат.

Більше місця у ванній кімнаті
Ванна кімната у якій легко прибирати
Більше функціонального дизайну у ванній кімнаті
Більше комфорту у ванній кімнаті
Більша доступність ванної кімнати
Більше зручності в користуванні ванною кімнатою